Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 22.01.2017 14:49:46 

Hledáš-li vše co se týče fenoménu graffiti‚ tak jsi tu správně...

Spraying
Spraying
Je to vlastně všechno stejný jako u sketchů, ale je tu i pár vychytávek..
 

Trysky

Vyznání se v tryskách je důležité a zde pod textem jsou typy a ukázky stop. Ovšem můžete je zkusit i těsně před začátkem malování tak, že si s nimi čmárnete vedle na stěnu...

Spreje

O sprejích už něco málo máte zde http://feer.wbs.cz/Spreje_-legaly.html. Prodávají se o objemu nejčastěji 400ml a dále pak 600ml a 750ml. Na 600ml a 750ml dávejte pozor, protože ať na to koupíte jakoukoliv trysku budou to širší stopy (už se mi to stalo). Nejčastěji se používají typy Montana a Molotow. Spreje stojí okolo 105,- za 400ml (montana black).

Rovné čáry

Buď je můžete dělat tahem (stisknete trysku a prostě jedete...) a nebo promachem (napřáhnete, párkrát promáchnete, aby jste věděli kudy má jít ruka a teprve potom během promachu stisknete trysku popř. jeden tah uděláte víckrát stejný). Na videu se můžete podívat jak dělá tahy...

Popis: http://www.websnadno.cz/html/editor4/editor/images/spacer.gif

Kapky

Pokud byste viděli, že se tvoří kapky, tak na to můžete zkusit fouknout (ono se to rozleze a neteče), nebo mít v kapse hadřík a utřít to (popř. i rukou). Předejít tomu můžete rychlýmy tahy a nedržte sprej zase moc blízko u stěny.

Jak začít

Doporučuji začít spíše světlým sprejem, protože u méně kvalitních sprejů - autolaků, Prima atd. to potom nepřekrejete... Pokud byste dělali pozadí tak teď je podle mě ta pravá chvíle. Dále bych potom udělal fill-iny (vybarvil vnitřek), lesk a teprve potom udělat kvalitní obrys. Lesk potom můžete ještě doopravit atd. Dále to pak můžete ještě ohraničit. Tuto techniku používám já a nemůžu si na ni stěžovat (ušetřím barvy = peníze).

Další tipy

Pomůcky - hadřík (na případné utření kapek) a kousek kartonu (pro zakrytí částí které nechcete přesprejovat)

 

Lesk - Sprej dejte dál od stěny (cca píď) a bílou barvou dělejte jakoby tečky do rohů..

Vybarvení (přechodně) - Nakloníte sprej trochu do úhlu a míříte na stěnu...

Plamen ze spreje 

Jednoduše před sprej dáte zapalovač, zapálíte a stisněte trysku na spreji... A bacha na ruce :D 

TOPlist